İstanbul
11°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yunanistan Lozan’ı çiğnediğini itiraf etti

Yunanistan Lozan’ı çiğnediğini itiraf etti

ABONE OL
16 Nisan 2021 04:00
Yunanistan Lozan’ı çiğnediğini itiraf etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Neden bu askerler adalarda bulunmakta? Çünkü burada bir tehdit söz konusu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında, Lozan anlaşmasına aykırı şekilde adaları silahlandırdıklarını da itiraf etti. Dendias, bazı Yunan adalarının silahlandırılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Adaların silahsızlandırılmasından (Çavuşoğlu’na) bahsettin. Neden bu askerler adalarda bulunmakta? Çünkü burada bir tehdit söz konusu. Bugün adaların karşı tarafından herhangi bir tehdit olmadığını söyleyebilecek birileri var mı? Eğer yoksa o zaman sorun yok. 6 ve 12 mil konusu da eğer yanlış hatırlamıyorsam 1930’lu yıllarda başladı ve bu konuya Türkiye 50 yıldır itiraz ediyor. Sizinle hemfikirim. Çözüm bulmak durumundayız. Pozitif bir gündem oluşturmak zorundayız. Ancak samimiyetle şunu söylemek istiyorum bunu sadece karşı tarafın, yani bizim tarafımızın ve AB’nin işleyiş şeklini anladığınız zaman pozitif bir gündem oluşturmamız mümkün olacak. Aksi takdirde bunu başarmamız çok mümkün olmayacaktır.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.