İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yahudiler’in Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor.
  • Yangin Haber
  • GENEL
  • Yahudiler’in Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor.

Yahudiler’in Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor.

Fanatik Yahudilerin Hamursuz Bayramı'nda Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor; İsrail polisi korumasındaki 309 fanatik Yahudi, Aksa'nın avlusuna girdi

ABONE OL
31 Mart 2021 14:47
Yahudiler’in Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fanatik Yahudilerin, Hamursuz (ha) Bayramı’nda işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 309 fanatik Yahudi’nin Mescid-i Aksa’nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e baskın düzenlediği belirtildi.

İsrail polisi korumasındaki Yahudi grubun sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya giriş yaptığı ve bu girişlerin öğleden sonra da devam edeceği kaydedildi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, pazartesi günü 440, dün de 498 fanatik Yahudi’nin Harem-i Şerif’e baskın düzenlediğini bildirmişti.

Fanatik Yahudilerin 27 Mart’ta başlayan ve 3 Nisan sabahına kadar devam edecek olan Hamursuz Bayramı süresince Mescid-i Aksa’ya baskınlarını arttırması bekleniyor.

Sabah ve öğleden sonra Harem-i Şerif’e düzenlenen bu tür baskınlar bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor

Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994’te imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.

Ancak Yahudiler, 2003’ten bu yana İdarenin izni olmadan İsrail’in tek taraflı kararıyla polis eşliğinde kutsal mabede giriyor.

Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini vurguluyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.