İstanbul
23°

AÇIK

13:03

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Vestel ve Ege Üniversitesi teknoloji ve bilim iş birliğine imza attı

Vestel ve Ege Üniversitesi teknoloji ve bilim iş birliğine imza attı

ABONE OL
25 Kasım 2020 20:54
Vestel ve Ege Üniversitesi teknoloji ve bilim iş birliğine imza attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler: Ülkemizin saygın eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği, üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olacak
  • Ürün geliştirme ve tedarik süreçlerimizde bilim danışmanı olarak yer alacak olan Ege Üniversitesi markamızın gelişimi ve güvenilirliği açısından bize değer katacak
  • Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak: Ülkemizin ve bölgemizin en önemli kuruluşlarından olan Vestel ile üniversite-sanayi iş birliğinin güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek üzere imzaladığımız protokol, üniversitemizde akademik olarak üretilen bilgilerin teknolojik olarak yatırıma ve katma değere dönüştürülmesinde etkili olacaktır

İSTANBUL (AA) – Vestel, Ege Üniversitesi ile üniversite-sanayi iş birliğine katkı sağlamak amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vestel, üniversite-sanayi iş birliği konusunda yeni bir projeye daha imza attı. Şirket, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile öğrencilerin mesleki gelişimine destek vermek, üniversite-sanayi iş birliğini artırmak ve ürün ve teknoloji geliştirmek üzere güç birliği yapacak.

Protokol kapsamında Ege Üniversitesi, Vestel ve Regal markalı ürünlerin geliştirilmesi ve tedarik edilmesi sürecinde bilim danışmanı olarak yer alacak. Öte yandan Vestel’in insan hayatını kolaylaştıran teknolojileri de Ege Üniversitesi tarafından test edilecek. Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin inceleyeceği ürünler, enerji ve su tasarrufu, hava kalitesi, besin değerini koruması, sessiz çalışması gibi konularda testten geçecek. Öğrencilerin de aktif rol alacağı bu projede uzun dönemde bitirme veya doktora tezlerinin yazılması, akademik çalışmaların yapılması ve TÜBİTAK projelerine başvurulması hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, şunları aktardı:

“Vestel, Türkiye’de teknoloji, farklılık ve değişim denince akla gelen ilk markalardan biri. Yıllardır tüketicilerimize yenilikleri, birçok rekortmen ürünü üstün teknolojimizle sunan bir markayız. Sürdürülebilir ve çevreci bir yaklaşımla daha az enerji ve su tüketen, hava kalitesini artıran, hijyeni ön plana çıkan, daha sessiz çalışan rekortmen ürünler, gıda israfının önüne geçmeye yardımcı teknolojiler üretiyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri bu sene pandemi başında Türkiye’de ilk kez lansmanını yaptığımız ‘Gün Işığı Teknolojisi’ oldu. ‘Gün Işığı Teknolojisi’ne sahip buzdolaplarımız, çamaşır makinelerimiz, bulaşık makinelerimiz ve klimalarımız bu dönemde tüketicilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ürünler oldular. Güneş ışığından ilham alarak geliştirdiğimiz bu teknoloji ile gıdalar daha uzun ömürlü, çamaşır ve bulaşıklar daha hijyenik, ortamın havası daha temiz. Bu ürünler her zaman bağımsız bir test kuruluşu tarafından test edilip, onaylanıyor. Bu kapsamda ülkemizin saygın eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği, üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olacak. Tüketicilerimizin bu iş birliğine duyacağı güvenle, daha az enerji ve su tüketen, hijyen koşullarında üstün performans sağlayan ürünlerimizi güvenle tercih edeceklerine inanıyoruz. Ürün geliştirme ve tedarik süreçlerimizde bilim danışmanı olarak yer alacak olan Ege Üniversitesi markamızın gelişimi ve güvenilirliği açısından bize değer katacak.”

Ege Üniversitesi olarak bilimsel gelişime yaptığımız katkılar gün geçtikçe artıyor

Üniversite-sanayi iş birliklerine her alanda önem verdiklerini belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise şunları ifade etti:

“Ege Üniversitesi olarak bilimsel gelişime yaptığımız katkılar gün geçtikçe artıyor. Bilimin ülke kalkınmasındaki öneminin farkında olan ve bu yönde çalışmalarını yönlendiren, araştırma ve eğitim alanında bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılama vizyonuna sahip bir anlayış içindeyiz. Ülkemizin ve bölgemizin en önemli kuruluşlarından olan Vestel ile üniversite-sanayi iş birliğinin güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek üzere imzaladığımız protokol, üniversitemizde akademik olarak üretilen bilgilerin teknolojik olarak yatırıma ve katma değere dönüştürülmesinde etkili olacaktır. Son yıllarda ülkemizde öncelikli alan olarak belirlenen teknoloji konularında, üniversitemizde yapılan çalışmaların sanayide karşılık bulması, akademik olarak harcanan emeklerin ülke yararına dönüşmesine yol açmaktadır. Bu bağlamda başta Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesi olmak üzere Ege Üniversitesi’nin ilgili birimleri yapılacak ortak çalışmaların ülkemize fayda sağlayacağı inancındayım.”

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.