İstanbul
15°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Trafik Eğitim Parkları çocuklara trafik bilincini küçük yaşta kazandırıyor
  • Yangin Haber
  • GENEL
  • Trafik Eğitim Parkları çocuklara trafik bilincini küçük yaşta kazandırıyor

Trafik Eğitim Parkları çocuklara trafik bilincini küçük yaşta kazandırıyor

ABONE OL
7 Kasım 2021 13:37
Trafik Eğitim Parkları çocuklara trafik bilincini küçük yaşta kazandırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığınca, çocuklara erken yaşta trafik bilincinin kazandırılması amacıyla kurulan “Çocuk Trafik Eğitim” parklarında, bu yılın 10 aylık döneminde 17 bin 739 çocuğa trafik kuraları uygulamalı anlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle çocuk yaşlarda trafik bilincinin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen “Çocuk Trafik Eğitim Parkları” projesi ile 4-12 yaş grubundaki çocuklara trafik kuralları uygulamalı ve teorik olarak gösterildi.

Eğitimlerde çocuklara, akülü araçlar kullanılarak, trafik kurallarına uygun durma, duraklama ve park etme yöntemleri, uyulması gereken manevra kuralları, güvenli takip mesafesi, emniyet kemerinin önemi, trafik levhalarının ve yol işaretlerinin anlamları, trafik ışıklarında sürücü ve yaya olarak davranış metotları hakkında bilgiler verildi, kısa eğitim filmleri izlettirildi.

9 ile daha çocuk trafik eğitim parkı

Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, Hatay, Kars, Kırklareli, Konya, Niğde, Ordu, Tekirdağ, Uşak, Afyonkarahisar, Erzincan, Isparta, Sivas, Rize, Kocaeli, Yozgat, Şanlıurfa ve Zonguldak olmak üzere toplam 23 ilde faaliyet yürüten parklarda, bu yılın 10 aylık döneminde, 17 bin 739 çocuğa uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Aksaray, Bilecik, Bursa, Karabük, Mardin, Trabzon, Osmaniye, Edirne ve Batman olmak üzere 9 ilde ise parkların yapımına devam ediliyor.

“Çocuk Trafik Eğitim Parkları”Çocuk trafik eğitim parkları ile trafik bilinci çocuk yaşta kazandırılıyorİçişleri Bakanlığı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.