İstanbul
18°

AÇIK

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Macron, küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlandıralım
  • Yangin Haber
  • DÜNYA
  • Macron, küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlandıralım

Macron, küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlandıralım

ABONE OL
1 Kasım 2021 19:40
Macron, küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlandıralım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dünyanın en büyük sera gazı emisyonunu gerçekleştiren ülkelere küresel sıcaklık artışının 1,5 dereceyle sınırlandırılması hedefine ulaşmak için 15 gün içinde önerilerde bulunması çağrısı yaptı.

Macron, İskoçya’nın Glasgow kentinde gerçekleştirilen 26. Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı’nda (COP26) konuşma yaptı.

Dünyanın en büyük sera gazı emisyonunu gerçekleştiren ülkeleri küresel sıcaklık artışının 1,5 dereceyle sınırlandırılması hedefine ulaşmak için zirve bitmeden 15 gün içinde önerilerde bulunmaya çağıran Macron, iklim değişikliğinin neden olduğu sorunlara en çok maruz kalanların yoksul ülkeler olduğunu söyledi.

Macron, zengin ülkelerin iklimle ilgili sorunların çözümü için mali katkılarda bulunması gerektiğini belirtti.

Ülkeler arasında imzalanan ticari anlaşmalarının iklimle ilgili belirlenen hedeflere uygun olması gerektiğini ifade eden Macron, Afrika ve Güney Amerika’da iklimle ilgili yaşanan sorunlara yerelden çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.