İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

05:19

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kütahya İl Kongresi’ne katıldı
  • Yangin Haber
  • SİYASET
  • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kütahya İl Kongresi’ne katıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kütahya İl Kongresi’ne katıldı

ABONE OL
30 Kasım 2020 20:51
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kütahya İl Kongresi’ne katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KÜTAHYA (AA) – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kütahya İl Kongresi’ne katıldı.

Babacan, Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştirdi.

Partisinin tarım ve hayvancılık politikalarını anlatan Babacan, şunları söyledi:

“Çiftçilerimizin desteklenmesi, tarımın güçlenmesi tüm ülkeyi kalkındırır. Biz bu nedenle tarımda sürdürülebilirlik ve yenilikçilik tabanlı bir üretim modelini alacağız. Çiftçilerimizin gelirlerini öngörülebilir ve istikrarlı kılacağız. Tarımın gençler için karlı bir sektör olmasını sağlayacağız. Hayvancılığı da yem üretiminden başlayarak destekleyeceğiz. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza da gereken desteği vereceğiz. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde aile işletmelerinin kaliteli ürün yapmalarını sağlamak için de teknolojiyi kullanmalarını teşvik edeceğiz.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan konuşmasında, yeni sistemle sosyal yardım, sosyal hizmet ve sosyal sigortalı istihdam hizmetlerini bütüncül bir yapıyla entegre edeceklerini anlatan Ali Babacan sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bizim güzel bir eğitim vizyonumuz var. Eğitimin de devası biz olacağız. Zorunlu eğitimi 3 yaşında başlatacağız. Çocuklarımızın doğuştan sahip oldukları özellikleri dikkate alan bir eğitim sistemi kuracağız. Dil eğitimini ana sınıfından itibaren çocuklarımıza sunacağız ve ilkokulda da yoğun bir şekilde devam edecek. Biz çocuklarımıza ezberlemeyi ve ezberleri tekrar etmeyi değil, sorgulamayı öğreteceğiz. Soru soran gençlerden korkmayacağız. Biliyoruz ki soru sormak öğrenmenin de en etkili yoludur. Sorgulamak demokratik bir ülkede gençlerin sahip olması gereken en önemli özelliklerinden birisidir.”

Kur fiyatlarındaki artışa da değinen Babacan, “A’dan Z’ye her şeye zam geliyor. Kur arttı, kurdaki artış her şeye zam demek. Hayat pahalanıyor. İşlerini kaybeden vatandaşlarımız, işsiz gençlerimiz var, gelir sıfır. Devlet biliyorsunuz enflasyon açıklıyor, yüzde 11, 12 diyor. Esnafa soruyoruz: ‘Alıp sattığın mal ne kadar zamlandı? Yüzde 30, 40, 50’ diyen var. Şu andaki hükûmet ne yapıyor? Memura, emekliye, işçiye zam verirken, sosyal yardımları arttırırken kendi açıkladığı düşük enflasyon oranında, yüzde 11-12 oranında zam veriyor. Ülkemizdeki yoksullaşmanın en önemli kaynaklarından birisi bu.” ifadelerini kullandı.

Tek listeyle gidilen seçimde partinin il başkanlığı görevine, Gülçin Hizarcıoğlu getirildi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.