İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP’li Akın: Zam buhranı yaşanıyor

CHP’li Akın: Zam buhranı yaşanıyor

ABONE OL
1 Kasım 2021 19:24
CHP’li Akın: Zam buhranı yaşanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2022 yılı bütçesi üzerinde söz alan CHP’li Ahmet Akın, güne sanayi ve elektrik üretim santrallerinde kullanılan doğal gaza yapılan zamla uyanıldığını belirterek, konutlara yapılmasa da zamlardan vatandaşın da etkileneceğini söyledi.

İktidarın enerji politikası nedeniyle “zam buhranı” yaşandığını öne süren Akın, “Son bir yılda 10 kere benzine, 9 kere motorine, 7 kere LPG’ye toplamda 26 kez zam, pompaya yansıtılıyor. ÖTV, eşel mobil sistemi de iflas etti. Şimdi bu saatten sonra hangi politikayı koyup bunları koruma altına alacaksınız, onu merak ediyoruz.” diye konuştu.

Akın, 1 Ekim 2020’de 116 lira olan 12 kilogramlık mutfak tüpünün 165,5 liraya çıktığını ifade ederek, “Bu ülkede fedakarlık yapan varsa o da bu milletin ta kendisidir. Çıkıp da fedakarlıktan bahsetmeyin, fedakarlık yapın, biz de sizi alkışlayalım.” dedi.

Vatandaşlara kış aylarında destek verilmesini isteyen Akın, önerdikleri “kara kış fonu”nun, iktidarın söyleyeceği başka bir isimle de kurulabileceğini belirtti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.