İstanbul
16°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ali Babacan: Ekonomi böyle düzelmez

Ali Babacan: Ekonomi böyle düzelmez

ABONE OL
8 Kasım 2021 12:00
Ali Babacan: Ekonomi böyle düzelmez
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyorlar ama sistemsizliğin içindeyiz.” dedi ve ekledi: “Kimsenin hukuki güvencesi yok. Böyle bir ülkede ekonomi asla düzelmez. Sayın Erdoğan, ‘Avrupa bizi kıskanıyor’ diyor. İnanın, ilkokul üçüncü sınıfa giden çocuklar gülerek dinliyor.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programının konuğu oldu.

Gündemle ilgili soruları yanıtlayan Babacan’ın açıklamalarının önemli satır başları şöyle:

-“Türkiye, finans merkezleriyle yakın olması gereken bir ülke. Finans piyasalarıyla, Borsa İstanbul’daki alışveriş saatlerinin örtüşmesi lazım. Kış saati, Türkiye’yi dünyadan koparan yanlış bir uygulama. İktidara gelirsek ilk 90 dakikada derhal değiştiririz.”

Babacan elestirilerine şu cümlelerle devam etti: “Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerekiyor. Tarafsız davrandığını söylemek mümkün mü? Cumhurbaşkanının göreve başlarken ettiği yeminle fiili uygulamada tarafsız olduğunu söyleyebilir miyiz? Diğer parti genel başkanlarıyla polemiğe girebiliyor. Kendisiyle ilgili söylenen en ufak şeyde dava açıyor. ‘Ben Cumhurbaşkanıyım.’ diyor. Saçma sapan bir sistemin içindeyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyorlar ama sistemsizliğin içindeyiz.

Babacan gençlerin problemlerine “Kaç gencimizden duydum: ‘Sağlıkla ilgili bölümü kazanıyoruz fakat Sağlık Bakanlığı o bölümün mezunlarını işe almıyor’. Madem o bölümden mezun olanlara ihtiyaç yok, niye üniversitelerde o kontenjanı açıyorsunuz? Eğitim, ekonominin gerekleriyle örtüşmeli.” cümleleriyle değindi.

Ekonomi ve Kalkınma eski bakanı Sayin Babacan ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu: “Kimsenin hukuki güvencesi yok. Böyle bir ülkede ekonomi asla düzelmez. Sayın Erdoğan, ‘Avrupa bizi kıskanıyor’ anlamında laflar söylüyor. İnanın, ilkokul üçüncü sınıfa giden çocuklar gülerek dinliyor.”

Babacan’in son açıklamaları internet alt yapısı hakkında. “Kanal İstanbul’un iki kilometresine harcanacak parayla tüm Türkiye’ye fiber optik altyapıyı kuruyorsunuz; bütün Türkiye’ye hızlı ve ucuz internet getiriyor.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.